Felavatták a Gorsium Művészeti Iskola épületét
2019.04.29. 10:38:57Épületszentelő ünnepséget tartott a Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium: hosszú évek után az alapítvány középfokú iskolája gyönyörű környezetbe költözhetett Feketehegy-Szárazréten. A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány 1993-ban alakult és először alapfokú művészetoktatásban oktatták a gyerekeket, majd 2006-ban alapították a középiskolát.
Az ünnepségen a történelmi, valamint a baptista egyházak képviselői mondtak áldást. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében azt fejezte ki, hogy igazi közösségi funkciót lát el az épület, hiszen a tehetséges fiatalok nevelésével, fejlesztésével foglalkozó tevékenység egyben a város kultúráját támogatja, szolgálja.
„Ti megbecsültök minden rendet,/ Melyen a béke alapul./ De ne halljátok soha többé/ Isten igéjét magyarul?!/ S gyermeketek az iskolában/ Ne hallja szülőjé szavát?!/ Ne hagyjátok a templomot,/ A templomot s az iskolát!” – az új iskolaépület megáldásához kapcsolódó ünnepségen Bakonyi István irodalomtörténész, az iskola tanára Reményik Sándor Templom és iskola című verséből idézett köszöntőjében.
A Gorsium Zeneiskoláért Alapítvány 1993-ban alakult: először alapfokú művészetoktatásban tanulhattak a gyermekek, majd 2006-ban megalapították a középiskolát. Azóta sok változáson esett át az intézmény, többször költözött bérleményből bérleménybe, majd a tavalyi évben sikerült megvásárolni a gyönyörű környezetben lévő épületet Feketehegy-Szárazréten. Az épület iskolának termett, így a Gorsium – amely hosszú évek óta szerves részét képezi a székesfehérvári oktatási és művészeti életnek – a legszebb helyet találta meg a táncos, zenei, grafikai és fotós művészeti képzés megvalósítására az eredetileg ipari épületben, amely korábban a Tatai Gimnáziumnak adott helyet.
Az épület igazi közösségi funkciót lát el a tehetséges fiatalok nevelésével, fejlesztésével, az iskolaavató pedig nemcsak a jelennek, hanem a jövőnek is szól - mondta Cser-Palkovics András polgármester. „Oktatás nélkül nem képzelhető el egy város jövője, ahogy a kultúra nélkül sem. Ebben az épületben és a Gorsium tevékenységében mindkettő megjelenik. A kultúra képes arra, hogy közösségi erőt képezzen: hogy egy városból, a város térségéből, egy megyéből közösséget hozzon létre, és ezt erősítse. Illetve, hogy keressük azokat az értékeket, amelyek összekötnek bennünket, és lehetőséget adjunk a fiataloknak.” A közelben megépített Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar és a középiskola újabb lehetőséget jelent arra, hogy az itt tanuló diákok még nagyobb nyilvánosság előtt mutatkozhassanak be.
Az ünnepségen a katolikus, a református, az evangélikus, a baptista egyházak és a zsidó hitközség képviselői mondtak áldást.
A rendezvényen közreműködtek Kiss József és Kissné Révfalvi Andrea művésztanárok, valamint táncokkal léptek fel a végzős gorsiumos diákok. Az ünnepségen jelen volt Törő Gábor országgyűlési képviselő, Szigli István önkormányzati képviselő, Fehér József alapító igazgató, valamint az iskola tanárai és növendékei.
(Forrás: www.szekesfehervar.hu )